HIPOTECZNY NA CELE MIESZKANIOWE


Kredyt hipoteczny na cele mieszkaniowe posiada wielu moich znajomych, to najtańsza forma finansowania zakup własnego domu czy mieszkania. Aktualnie na rynku minimalny wymagany wkład własny przy kredycie to 10% wartości inwestycji.

Wartość inwestycji?
To cena zakupu + np. koszt remontu.
Co oznacza, że można uzyskać nie tylko kredyt na zakup mieszkania w Lublinie od dewelopera, ale również na jego wykończenie.

Jeśli chcielibyśmy kredyt na mieszkanie i jego wykończenie.
Wartość inwestycji 400. 000 zakup + 100.000 wykończenie = 500.000
minimalny wkład własny to 10% z kwoty 500.000 – 50.000 zł.

Bardzo wielu moich znajomych w Lublinie, myśli, że kredyt hipoteczny dostaną tylko wówczas, gdy będą mieli umowy o pracę na czas nieokreślony - tak wtedy łatwiej, ale przy umowach na czas określony też można.
Wiele osób zamiast wziąć kredyt hipoteczny wynajmuje w Lublinie mieszkanie, gdzie cena najmu prawie zawsze przewyższa ratę kredytu hipotecznego na mieszkanie w Lublinie nawet dodając do niej koszty czynszu, prądu i opłaty za wodę.

POŻYCZKA HIPOTECZNA NA DOWOLNY CEL


Pożyczka hipoteczna to kredyt hipoteczny, zabezpieczony na nieruchomości, ale środki można przeznaczyć na dowolny cel. Banki z reguły pożyczają pod zastaw nieruchomości o 60-70% ich wartości nieruchomości, na okres max 20-25 lat. Pożyczka hipoteczna to produkt droższy od kredytu hipotecznego – jest wyżej oprocentowana. Różni się celem – cel dowolny. Niejednokrotnie to dobra alternatywa dla kredytu gotówkowego, gdyż jest od niego tańsza. Pożyczka hipoteczna charakteryzuje się możliwością uzyskania wyższej kwoty, z niższą ratą w porównaniu do kredytu gotówkowego - można spłatę rozłożyć na więcej lat.

Zapraszam do współpracy

Cookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ